ISPM 15 Nedir?

Küresel taşımacılık nedeniyle, ısı işlen görmemiş tek bir palet bile büyük hasara neden olabilir. İthal ahşapta bulunan zararlılar bir ülkenin ağaç nüfusunu tehlikeye atabilir ve tüm bir ekosistemi tehdit edebilir. Bu nedenle, Uluslararası Bitki Koruma Sözleşmesi (IPPC) ve Birleşmiş Milletler Tarım Örgütü (FAO), Uluslararası 15 No’lu Bitki Sağlığı Önlemleri Standardını (ISPM 15) kabul etti.
Bu standart, ormanlara zararlı organizmaları yok etmek için izin verilen standartları belirliyor. Teknik Yönetmeliklere göre, tüm TR-PAL lisanslı işletmeler ISPM15 Standardına uymak zorundadır. TR-PAL paletlere uygulanan ISPM 15 uygulaması doğal ve çevre dostudur. Paletlerimizde kimyasal madde kullanılmaz. Bu ısıl işlem (HT), TR-PAL paletlerinin, ahşabın ısıtıldığı bir işlem mahfazasına (fırına) yerleştirilmesini içerir. Ahşabın iç sıcaklığı en az 30 dakika boyunca minimum 56 ° C’ye ulaşmalıdır. Bu, işlem sonrasında bitkilere saldırma olasılığı bulunan tüm zararlı organizmaları ortadan kalkar.

ISPM 15 – Temel bilgiler

ISPM 15, uluslararası mal hareketinde ahşap ambalajlama için Uluslararası Bitki Sağlığı Önlemleri Standartlarını temsil eder

182 ülke ISPM 15’e uymayı taahhüt etti

Odun zararlılarının yabancı ekosistemlere girişini engeller

Tüm TR-PAL paletler ISPM 15’e göre işlem görmektedir.

Not: TR-PAL’in çeşitleri tüm teknik özellikleri için tıklayınız >>

  Etiam magna arcu, ullamcorper ut pulvinar et, ornare sit amet ligula. Aliquam vitae bibendum lorem. Cras id dui lectus. Pellentesque nec felis tristique urna lacinia sollicitudin ac ac ex. Maecenas mattis faucibus condimentum. Curabitur imperdiet felis at est posuere bibendum. Sed quis nulla tellus.

  ADDRESS

  63739 street lorem ipsum City, Country

  PHONE

  +12 (0) 345 678 9

  EMAIL

  info@company.com